Статті

УЗД судин шиї та голови: фактори ризику, показання, підготовка та особливості дослідження

УЗД судин шиї та голови є одним із найцінніших методів, що дозволяє діагностувати цілий спектр судинних патологій. Про цей метод обстеження та його особливості розповість лікар ультразвукової діагностики Ганна Олександрівна Кузьомінська.

Як правильно підготуватися до УЗД органів черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини є одним із найбільш поширених методів діагностики. За допомогою ультразвукової діагностики можна обстежити такі внутрішні органи: печінку, підшлункову залозу, нирки, селезінку, жовчний міхур.

Добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ)

Найпоширенішою причиною смерті в наш час є захворювання серцево-судинної системи. І в цьому винна зовсім не медицина - сучасна кардіологія в своєму розпорядженні має широкий спектр можливостей для допомоги хворим людям.

Еластографія

Еластографія - сучасна УЗД-технологія, що дозволяє досліджувати жорсткість і еластичність тканин. У режимі еластографії підвищується точність діагностики вузлів, вузлових утворень та інших патологічних процесів до 85-95%.

УЗД в медицині

Перші спроби використання ультразвуку в медицині належать до 40-х — початку 50-х років. Спочатку він був застосований для дослідження головного мозку, потім — в кардіології, акушерстві, онкології та інших сферах медицини.